nieTECHniczna.pl

blog o aplikacjach mobilnych

Joga i medytacja? Jest na to aplikacja.
Sport

Joga i medytacja? Jest na to aplikacja.

W tej wielkiej, codziennej gonitwie i walce z czasem, a może raczej o czas, jak nigdy wcześniej potrzebujemy chwili dla siebie. Możemy wykorzystać ją na różne sposoby, a jednym z nich jest praktyka jogi. Możesz mówić, że nie masz kiedy, że szkoła jogi jest za daleko, a praktyka długo tam trwa… By powód zmienić na sposób, przedstawiam dziś aplikacje do praktyki jogi. Gdziekolwiek będziesz, wykorzystując tyle czasu ile posiadasz.
Praktyka jogi jest dla każdego. Nie musisz być weganinem, nie musisz stać na głowie. Wystarczy chęć pracy ze swoim ciałem i oddechem. Nie poddawaj się, jeśli przy pierwszych próbach całe ciało drży. Będzie tylko lepiej. Łącz inne aktywności z jogą i korzystaj z tego, co Ci daje.

#1

Moim cudownym odkryciem jest bez wątpienia Keep Yoga. Znajdziecie tutaj programy dopasowane do swoich możliwości sprawnościowych i czasowych. Od poziomu początkującego do zaawansowanego. Od krótkich, porannych sesji, po dłuższą praktykę. Aplikacja ma minimalistyczny user interface, jest czysta i prosta. Jeśli chcesz zacząć przygodę z jogą, możesz wybrać gotowy program, który wprowadzi Cię w kolejne asany (pozycje jogi). Filmy w aplikacji są profesjonalnymi nagraniami z dobrym instruktażem. Bardzo, bardzo polecam ♥

System: Android
Język: angielski
Cena: bezpłatne

#2

Kolejną aplikacją, dzięki której możesz pogłębić swoją praktykę jogi jest Daily Yoga. Przemyślane narzędzie, dzięki któremu nie zabraknie Ci pomysłów na kolejne dni. Jeśli określisz na jakim jesteś etapie lub nad czym chcesz pracować, aplikacja dobierze Ci właściwe programy. Ze sporej części materiałów możesz korzystać bezpłatnie lub w ramach okresu próbnego. Aplikacja ma też sporo gadżetów: zbieranie punktów, odznak, dzielenie się osiągnięciami z innymi użytkownikami. To jogowe social media.

  

System: Android, iOS
Język: angielski
Cena: bezpłatne demo, więcej od 14,58 PLN/mies.

#3

Kolejna propozycja to Yoga Fitness. Bardzo prosta aplikacja, z której dowiesz się jak wykonywać poszczególne pozycje, a także przećwiczysz je w krótkich sekwencjach. Plus za możliwość ustawienia przypomnienia – tak tak, to systematyczność jest najważniejsza w drodze do perfekcji. Aplikacja oferuje również 30 dniowe wyzwanie. Linki przenoszą nas na YouTube i kanał Yoga With Adriene. Dzień po dniu, przez 30 dni, możesz ćwiczyć kolejne sekwencje i urozmaicać swoją praktykę. Korzystając z przygotowanych propozycji, masz możliwość ustawienia czasu trwania każdej asany. Kilkanaście sekund wystarczy na początek.

System: Android
Język: angielski
Cena: bezpłatne

#4

Jeśli zależy Ci na poznaniu i opanowaniu ponad 100 asan, sprawdź Yoga Poses & Classes. Dzięki profesjonalnym filmikom nauczysz się jak wejść do pozycji, a opis udzieli Ci dodatkowych instrukcji. W kolejnym kroku możesz korzystać z wielu lekcji wybierając cel swojej praktyki oraz poziom trudności.

System: Android, iOS
Język: angielski
Cena: bezpłatne demo, więcej od 58,99 PLN/mies.

#5

Czas na coś dla ducha. Dla jednych joga jest wyzwaniem fizycznym, inni szukają w niej wyciszenia i medytacji. Medytacja to poświęcenie sobie chwili i próba odnalezienia wewnętrznej równowagi i spokoju. To wprowadzenie umysłu w stan obserwacji. Jeśli chcesz spróbować tej sztuki, pomoże Ci w tym aplikacja Headspace. Krótka ankieta dobierze właściwy program, a Ty bez względu na to gdzie będziesz, możesz założyć na uszy słuchawki, wciąć głęboki wdech i słuchając kojącego głosu lektora, przez kilka minut skupić się wyłącznie na sobie.

System: Android, iOS
Język: angielski
Cena: bezpłatne demo, więcej od 36,25 PLN/mies.

 

Dziękuję za dziś!

Magda.

Written by magda@nietechniczna.pl - 16 października 2018 - 848 Views